La Paz

La Paz, piękne miasto w Boliwii, siedziba rządu tego kraju. Pomimo tego, że konstytucyjną stolicą jest miasto Sucre, to właśnie La Paz jest traktowane jak stolica Boliwii. Jest to bardzo duży ośrodek gospodarczy i kulturalny. La Paz położone jest w Andach Środkowych, na wysokości 3600-4100 m n.p.m., przez co wielu turystów ma tu problemy aklimatyzacyjne. W dzielnicach położonych niżej, gdzie klimat jest trochę łagodniejszy, mieszkają najzamożniejsi, natomiast wyżej mieszkają ludzie ubożsi.

Tanie rozmowy do Boliwii

Miejsca, które warto zobaczyć:

  • bazylika św. Franciszka
  • Plaza Murillo (główny plac)
  • Palacio Quemado (pałac prezydencki)
  • Mercado de los Brujos
  • dom Pedro Murillo
  • Dolina Księżycowa

Jednym z największych i zarazem najpiękniejszych obiektów sakralnych w mieście jest bazylika św. Franciszka. Warto wybrać się na zwiedzanie kościoła z przewodnikiem, dzięki czemu będzie można obejrzeć dzwonnice, wewnętrzne dziedzińce i poznać bardzo ciekawą historię tego miejsca.

Mnóstwo turystów przyciąga inne miejsce w La Paz, a mianowicie Market Czarownic. Można tu kupić przeróżne mikstury, amulety i inne cuda rodem z filmów o czarownicach. Jeśli ktoś jest fanem króliczych łapek czy ziół, z pewnością będzie zachwycony.

Tani roaming Boliwia

Zwiedzając kolorowe La Paz warto skorzystać ze świetnego środka transportu – kolejki linowej. Już za około 3zł można przenieść się z jednego końca miasta na drugi. Nie dość, że dzięki temu można obejrzeć miasto z góry, to jeszcze ominiemy korki (a są tu one naprawdę spore!).

 

Ambasada RP (najbliższa w Limie, Peru):
-adres: Av. Salaverry 1978, Jesús María – Lima 11, Perú
telefon: (00-51-1) 4713920
faks: (00-51-1) 4714813
e-mail: lima.amb.sekretariat@msz.gov.pl