Tallin

Tallin jest stolicą i największym miastem w Estonii.Tallin zlokalizowany jest na północy kraju, na brzegu Zatoki Tallińskiej. Stolica Estonii jest prawdziwą perełką wśród nadbałtyckich miast. Przepiękne kolorowe kamieniczki sąsiadują tu z zimnymi murami miejskimi. Całość daje naprawdę niezapomniany klimat.

Tanie rozmowy do Estonii

Miejsca, które warto zobaczyć:

  • wzgórze Toompea
  • katedra Najświętszej Maryi Panny
  • kościół św. Mikołaja
  • Stare Miasto
  • restauracja III Draakon
  • sobór św. Aleksandra Newskiego
  • Balti Jaama Turg
  • dzielnica Kardriorg
  • opuszczone więzienie Patarei

Zwiedzanie Tallina warto rozpocząć od miejsca wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a chodzi o Stare Miasto. W tym miejscu możemy spotkać zarówno przebranych w średniowieczne stroje ludzi, jak i odwiedzić sklepy wyglądające rodem ze średniowiecza. Całość starówki, okalających ją murów oraz baszty można podziwiać z platformy widokowej Patkuli. Warto zobaczyć również plac ratuszowy, z którego trafimy do niezwykle popularnej wśród turystów restauracji III Draakon (jest tam bardzo średniowiecznie!). Zwiedzając Stare Miasto warto wstąpić również do Raeapteek, czyli jednej z najstarszych aptek w Europie, która działa od piętnastego wieku!

Warto wybrać się również na spacer wybrzeżem. Pomimo, że Estonia leży nad tym samym morzem, co Polska, Bałtyk wydaje się być tutaj dużo bardziej mroczny i ciemny. Spacerując w porcie możemy obejrzeć wiele ogromnych statków wycieczkowych i towarowych. Rozpościera się stąd widok na Zatokę Fińską, a gdzieś po drugiej stronie są już Helsinki!

Tani roaming Estonia

Z portu warto skierować swoje kroki do opuszczonego więzienia Patarei. Dosłownie 15 minut spacerem od centrum miasta znajduje się opuszczone, stare więzienie. Warto wybrać się na zwiedzanie z przewodnikiem (koszt to ok.10 euro) i poznać historię tego mrocznego miejsca. W Patarei Prison można zobaczyć zarówno cele zwykłych więźniów, jak i cele śmierci. Dreszczyk emocji na pewno będzie dużo większy, gdy wybierzemy się na zwiedzanie nocą.

Będąc w stolicy Estonii, koniecznie trzeba odwiedzić również muzeum lokalnego specjału, czyli marcepana. Można kupić go tutaj praktycznie wszędzie. W Tallinie znajdziemy również sklepiki, w których królują koronki, hafty, jest także wiele antykwariatów. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.
Ambasada RP w Estonii
– adres: Suur-Karja 1, 10140 Tallinn
telefon: +372 62 78 201
faks: +372 644-52-21
e-mail: eetalamb@msz.gov.pl