San Jose

san_jose

San Jose jest stolicą Kostaryki i znajduje się w Dolinie Centralnej. Jest to centrum kulturalne i finansowe kraju. Funkcję stolicy pełni od roku 1823 i zastąpiło wcześniejszą stolicę Cartago. Głównym skupiskiem zabytków Kostaryki jest właśnie San Jose, które dzięki pięknym krajobrazom i niespotykanej architekturze uznawane jest za najpiękniejsze miasto w Ameryce Środkowej.

Tanie rozmowy do Kostaryki

Miejsca, które warto zobaczyć:

  • Teatr National de Costa Rica
  • Muzeum Złota
  • La Sabana
  • Muzeum Narodowe
  • Plac Demokracji
  • Katedra

Aby zapoznać się trochę bliżej ze stolicą Kostaryki, a także z historią kraju, na samym początku warto wybrać się do Muzeum Narodowego. Zobaczyć tu można między innymi zrekonstruowane wioski prekolumbijskie, a także mnóstwo eksponatów złotej i nefrytowej biżuterii. Muzeum w bardzo interesujący sposób stara się przedstawić barwną kostarykańską historię. Utworzony tu również został Tajemniczy Ogród, gdzie podziwiać można wiele gatunków przepięknych motyli. Miłośnicy muzeów powinni wybrać się również do Muzeum Złota. Tam, dla zwiedzających udostępniono ponad dwa tysiące egzemplarzy różnego rodzaju biżuterii oraz wyrobów ze złota.

San Jose słynie również z parku La Sabana. Jest to największy park w mieście, a ciekawym jest fakt, że kiedyś w tym miejscu znajdowało się lotnisko. Z racji tego, że miasto szybko się rozrastało, konieczne stało się znalezienie innego miejsca na lotnisko. Obecnie w La Sabana znajduje się między innymi Muzeum Sztuki Kostarykańskiej. La Sabana stało się ulubionym miejscem zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych turystów. Można tutaj grać w piłkę, koszykówkę, siatkówkę, tenisa, biegać…a nawet przemierzać park na grzbiecie osiołka uśmiech.

Tani roaming Kostaryka

Będąc w Kostaryce warto skosztować również tutejszej kuchni w jednej z wielu klimatycznych knajpek. Koniecznie trzeba spróbować kostarykańskiej potrawy narodowej, czyli gallo pinto. Nie można pominąć również sycących casado lub espanadas de pollo. W stolicy Kostaryki znajdziemy bardzo dużo restauracji, w których doskonale poczujemy klimat tego miejsca.

Najbliższa ambasada RP- Meksyk

– adres: Calle Cracovia 40, Colonia San Angel, 01000 Ciudad de México
telefon: +(52) 55 5481-2050
faks: + (52) 55 5616-7314
e-mail: embajadadepoloniaenmexico@msz.gov.pl