Tokio

tokio

Tokio jest położoną nad Oceanem Spokojnym stolicą Japonii. Miasto znajduje się na największej z japońskich wysp – Honsiu. W Tokio znajdziemy niezwykle ciekawe połączenie nowoczesności z tradycją. Części miasta wyglądające praktycznie jak z filmów science-fiction przeplatają się z takimi, w których ludzie chodzą w pięknych kimono. Wszystko to robi na odwiedzających japońską stolicę ogromne wrażenie.

Tanie rozmowy do Japonii

Miejsca, które warto zobaczyć:

 • Świątynia Meiji
 • Pałac Cesarski
 • Shibuya
 • Ueno Park
 • Shinjuku
 • Senso-Ji Temple
 • Harajuku
 • Tokyo Tower
 • Roppongi
 • Odaiba
 • ZOO
 • Tęczowy Most
 • targ Tsukiji

Kolorowe i wiecznie gdzieś pędzące Tokio potrafi zachwycić niejednego. Jest to niezwykle rozległe miasto, a odległość od jednego krańca do drugiego to około 150km! Kiedy odwiedzamy kraj kwitnącej wiśni, nigdy nie powinniśmy ominąć Tokio. Wrażenia z całą pewnością będą nie do opisania. Po mieście warto poruszać się przy pomocy komunikacji miejskiej. W Japonii jest ona rozwinięta chyba najlepiej na świecie. Pociągiem, metrem, albo autobusem dotrzemy w zasadzie w każde miejsce.

Tokio jest bardzo nietypowym miastem. Każda z jego dzielnic charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem. W jednej możemy na przykład od rana do wieczora spacerować po markowych sklepach, kolejna jest królestwem elektroniki, a jeszcze następna wygląda jak miasto z przyszłości. W zasadzie każdy powinien tutaj znaleźć coś dla siebie i bawić się naprawdę świetnie.

Punktem obowiązkowym podczas wizyty w stolicy Japonii jest na przykład Ueno Park. Słynie on z tysiąca kwitnących wiśni. Znaleźć tu można również świątynię Benten-do oraz Kiyomizu-do. Znajduje się tutaj także ZOO, z którego miłośnicy słodkich pand z pewnością nie będą chcieli wyjść. Jeśli zaś chodzi o ciekawe dzielnice, to warto odwiedzić na przykład dzielnicę Shibuya. Znajdziemy tam najruchliwsze skrzyżowanie świata. Tysiące ludzi w otoczeniu kolorowych reklam, telebimów i sklepów odzieżowych robią naprawdę duże wrażenie. W tej dzielnicy jest także słynny plac Hachiko, a na nim pomnik psa znanego z filmu „Mój przyjaciel Hachiko”. Jest to bardzo popularne i modne miejsce wśród tokijskiej młodzieży.

Tani roaming Japonia

Osoby, które lubią zwiedzać ciekawe zabytki nie powinny ominąć świątyni Meiji, gdzie znajdują się prochy cesarza, które są czczone w Japonii jak święte relikwie. Można tu się pomodlić i złożyć swoje prośby, a następnie pójść na spacer po otaczających świątynię ogrodach. Wiele osób, które zwiedzają świątynie kupuje Goshuinchō i zbiera podpisy z tych miejsc.

Jeśli z kolei nie jesteśmy zainteresowani zwiedzaniem zabytków, w Tokio oczywiście można się świetnie bawić. W mieście jest mnóstwo świetnych nocnych klubów, restauracji, teatrów, kin, sklepów oraz salonów gier. Możliwości jest naprawdę wiele. Wielbiciele sushi będą tutaj w raju. Pyszne, oryginalne japońskie sushi smakuje tu niepowtarzalnie. Warto także odwiedzić największy na świecie targ rybny Tsukiji. Znajdziemy tam niezwykle szeroki wybór ryb i owoców morza. Niektórych z pewnością większość z nas nie widziała nigdy na oczy uśmiech

Punktem obowiązkowym wielbicieli mangi, mody i anime jest odwiedzenie ulicy Harajuku. Spotkać tu można osoby poprzebierane za postaci z komiksów i animacji oraz kupić sobie jakieś fajne przebranie.

Jeśli chodzi o tokijczyków, są to ludzie niezwykle mili, uczynni i uśmiechnięci. Zawsze służą bezinteresowną pomocą. Stolica Japonii zachwyca osoby z całego świata. Kto raz przyjechał do kraju kwitnącej wiśni, z pewnością będzie chciał tu wrócić ponownie.

Ambasada RP w Japonii

– adres: Tokio, 2-13-5 Mita, Meguro-ku, 153-0062
telefon: +813 57947020
faks: +813 57947024
e-mail: tokio.amb.sekretariat@msz.gov.pl